Üretim

Reprodüksiyon

KİMPACK profesyonel kadrosu ile kromolin ve klişe gibi, baskı öncesi hizmetlerin tümünü kendi bünyesinde verebilmektedir. Bu konuda teknolojinin en son olanaklarından yararlanılmaktadır.

Klişe

2001 yılında baskı makinelerinin ihtiyacı olan klişeler KIMPACK Plastik tesislerinde üretilmeye başlanmıştır. Grafik ve klişe imalat bölümlerinden oluşan bu departmanımızda, teknolojinin son gelişmeleri yakından takip edilmektedir. Müşterilerden gelen çalışmalar, Flekso baskı tekniği gereklerine göre klişe haline dönüştürülerek baskı işletmesine verilmektedir. Müşterilerimizin ajanslarının çalıştığı tasarımları klişe haline dönüstürmek, dikkat, sabır ve teknoloji gerektiren bir konudur. Dolayısıyla grafik çalışmaları, deneyimli grafikerlerimizle, en iyi yazılımları kullanarak gerçekleştiriyoruz. Klişemizi kendi bünyemizde yapmamızın bize kattığı en önemli avantajlar; baskı kalitesinin iyileşmesini sağlamak ve müşterilerimize ait çalışmaların ürün piyasaya çıkmadan duyulmasını engellemektir.

Dünya’nın en üst düzey yenilikçi XPS Crystal, UV ön ve arka pozlamasını optimum şekilde tek makinada birleştirilen klişe teknolojisi yatırımını 2022 yılı itibariyle tamamlayıp bünyesine katmıştır. Bu sayede flekso baskı tekniği ile en üst seviyedeki tram kalitesine ulaşılmıştır

Ekstrüzyon

Üretim safhasının ilk aşaması; Blown ve Cast Ekstruzyon teknolojisi ile gerçeklestirilen PE ve PP film üretimidir. Granül halindeki polimer, fiziksel özelliklerini (termal, optik, mekanik, ebat, renk) bu safhada kazanmaktadır. Bugün Ekstruzyon teknolojisinin en gelişmiş imkanlarına sahip olan KIMPACK, istenen hassasiyet ve ebatlarda (2 santimetreden 16 metreye, kalınlık 6 Mikron’dan 2000 Mikron’a), Mono veya Coex (7 kata kadar), 850 ton/gün kapasite ile çekim yapabilmektedir.

Baskı

KIMPACK'ta Flexso baskı tekniği ile 10 renge kadar baskı yapılmakta ve dünyaca ünlü Alman Windmöller & Hölscher marka Astraflex, Novoflex ve Miraflex makineleri kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda yaşanan gelişmeler sonucu, Flexo baskı tekniği görsel açıdan Ofset ve Tifdruk baskı teknolojilerini yakalamıştır. Ayrıca, kalıp silindirlerin kısa sürede değişmesine olanak tanıyan teknolojisi sayesinde de, temin sürelerinde avantaj sağlanmıştır.

Laminasyon

Farklı özellikteki filmlerden katlı film oluşturarak istenilen yapıda malzeme üretmenin diger bir yöntemi de laminasyondur. Görsel, koruyucu, dayanıklı geçirgen özellikli film üretmek için, baskılı veya baskısız Alüminyum, Polietilen, BOPP, CPP ve PET filmler birbirlerine lamine edilmektedir. Bu süreçte KIMPACK, gıda tüzügüne uygun komponentli solventsiz tutkal ile kimyasal laminasyon yapılmaktadır. Ayrıca, PE ve CPP çekim hatlarının verdigi avantaj ile, KIMPACK laminasyon alanında özellikle, PE / PE Ambalaj Filmleri ve BOPP / CPP Ambalajları üretiminde hizmet vermektedir.

Konfeksiyon

Rulo halindeki plastik filmler, bu bölümde en son teknolojiye sahip kesim ve dilimleme ünitelerinde isleme tabi tutularak, çocuk bezi, ekmek torbası, buzdolabı poseti, büzgülü çöp poseti, yumuşak kulplu takviyeli atlet tipi poset ve torbalar gibi, son tüketiciyle buluşan yüzlerce çesit nihai ürün haline getirilmektedir.